Fulltextové vyhledávání

5. 12. Jitka

Zítra: Mikuláš
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Akce v okolí

Akce v okolí


Sv. Mikuláš a rozsvícení vánočního stromu

Místo
Zámecké náměstí, Velká Bystřice
Datum konání

Akce z cyklu Hanácký rok v Bystřici.Bystřičtí mikuláši, andílci, čerti i všechny ostatní hodné děti přijďte na Zámecké náměstí. Se svou družinou tam přijede svatý Mikuláš, nadělí dárečky, převezme vaše vánoční přání z Ježíškovy pošty a na závěr rozsvítí vánoční strom.

Více

Vánoční Šumperk – adventní trhy

Pro letošní rok se musí návštěvníci Šumperka i místní obyvatelé, kterří chtějí vyrazit za vánočním punčem, svařákem, zabíjakčl¨kovými a jinými laskominami vydat k radnici na náměstí Míru. Léta se vánoční městečko se stánky nalézalo na malém náměstí Svobody, kterému místní říkají Točák (kdysi se tu otáčel autobus MHD). Šumperk má poměrně pěkné historické jádro z centrálním náměstím u radnice. Předchozí vedení města ale nijak netoužilo po oživení prostoru historického jádra. Dá se říci, ža až na výjímky je kolem radnice mrtvo. Nové vedení města ovšem chce prostor centra užívat častěji, takže na nějakou dobu takřka celého prosince se budou muset uskrovnit zejména řidiči, kteří budou mít velmi omezený prostor k parkování. V podstatě celý prostor před radnicí zaberou stánky prodejců a prostor pro konzumenty. Podel vzoru větších, zejména krajských měst přibudou na podiu před radnicí i pravidelné akce. Sice na nich nevidíme velké mediální hvězdy. Pořadatelé (kolektiv Kultuního domu s novou ředitelkou) sázejí zejména na místní umělce. Nakonec v Šumperku máme prsolulý dětský Sbor Motýli, objeví se tu i místní kapely (Madalen, Holátka aj.). Popřejme tedy aby se nový model Vánočních trhů v Šumperku ujal.

Více

ČEPS Christmas NIGHT RUN Olomouc 2019

Datum konání

ČEPS CHRISTMAS NIGHT RUN Olomouc je jedinečný noční vánoční běh srdcem Olomouce, který se uskuteční 7. prosince 2019.Pojďte s námi nasát atmosféru vánoc zcela netradičním způsobem, rozsviťte sebe a své okolí jako vánoční stromeček, proběhněte se v doprovodu vánočních koled.

Více

Předvánoční akademie

Místo
8. května 382, 78353 Velká Bystřice
Datum konání

TJ Sokol zve na vystoupení dětí ze sokolských oddílů, mažoretky, taneční kroužek a již tradiční domácí občerstvení.

Více

Královský balet Londýn: Coppélie

Místo
Masarykovo nám. 1170, 78701 Šumperk
Datum konání

Více

Pouštění skořápkových lodiček

Místo
Zámecké náměstí, Velká Bystřice
Datum konání

Akce z cyklu Hanácký rok v Bystřici.Plamínky svíčiček na vratkých „korábech“ se odrážejí v natěšených dětských očích i na vodní hladině. Propluje ta vaše lodička celou plavbu tunelem pod Nadační až do cíle v Zámeckém parku?

Více

Půlnoční mše

Místo
Křížkovského, Velká Bystřice
Datum konání

Akce z cyklu Hanácký rok v Bystřici.Zvony bystřických kostelů svolávají na půlnoční: Všichni lidé dobré vůle pojďte se společně radovat a zpívat. Narodil se Kristus Pán, veselme se!V podání příležitostného orchestru a rozšířeného velkobystřického chrámového sboru zazní vánoční mše Zdeňka Lukáše „Radujeme se všichni v Pánu“.

Více

Štěpánské koledování

Místo
Zámecké náměstí 81, 78353 Velká Bystřice
Datum konání

Akce z cyklu Hanácký rok v Bystřici.„Na Štěpána není pána,“ volávalo se v dobách, kdy v tento den končila pacholkům služba a následovaly veselé zábavy. Dnes malí i velcí bystřičtí Hanáci potěší písničkami, tanci i muzikou a popřejí šťastný nový rok. Tradiční vánoční setkání se souborem Haná letos netradičně se slavnostním programem k oslavě významného životního jubilea pana Jiřího Čady.

Více

Divadelní silvestr

Místo
Zámecké náměstí 81, 78353 Velká Bystřice
Datum konání

Divadelní soubor Osvětové besedy Velká Bystřice zve na V. divadelní silvestr aneb "My slavíme první". Těšit se můžete na komedii Dave Freemana „Dovolená s rizikem“, sálový ohňostroj, bohatý raut a láhev sektu na každém stole.Vstupenky s místenkou v ceně 200 Kč je možné zakoupit pouze v předprodeji v Kulturním a informačním centru Velká Bystřice.

Více

Počasí

Čtvrtek Polojasno 1/-1 °C
Pátek Jasno 1/-2 °C
Sobota Zataženo 7/0 °C
Neděle Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 8/5 °C