Fulltextové vyhledávání

20. 9. Oleg

Zítra: Matouš
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Akce v okolí

Akce v okolí


Předchozí 1

Exkurze do Pivovaru Litovel

Místo
Palackého 934, 78401 Litovel
Datum konání

Litovli se kvůli její poloze na šesti ramenech řeky Moravy říká hanácké Benátky. Město se nachází v chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví a je oblíbeným turistickým cílem pro zkoumání přírodních krás. Navíc můžete při návštěvě zavítat do hanáckého Pivovaru Litovel. V několika variantách prohlídky lze nahlédnout do zákulisí výroby místních pivních specialit, navštívit historickou varnu, ležácké sklepy a degustovat rozmanité druhy piva. Návštěvy pivovaru probíhají každý všední den od 10 do 15 hodin po předchozí domluvě. Pro rezervaci kontaktujte pivovar na telefonním čísle 724 776 392 či přes e-mail navratilova@litovel.cz. Ve spojitosti s pivem toho však Litovel nabízí ještě více. Díky emeritnímu sládkovi Miroslavu Koutkovi vzniklo Muzeum Litovel, ve kterém můžete obdivovat staré pivovarské stroje, pípy, sudy i jednotlivé druhy ječmene. Navíc se dozvíte víc o Gustavu Frištenském i to, proč na něj Litovelští nedají dopustit.

Více

Stolářské řemeslo v Úsově

Místo
Zámecká 232, 78973 Úsov
Datum konání

Muzeum města Úsov Vás srdečně zve na sezónní tématickou výstavu "Stolářské řemeslo v Úsově aneb s čím pracovali naši dědové". Prohlédnout výstavu je možné každý den kromě pondělí od 9. hodiny do 15. hodiny.

Více

Výstava 100 let republiky

Místo
ČSA 113, 78501 Šternberk
Datum konání

Letos ve všech koutech České republiky slavíme toto velké jubileum a ani město Šternberk nezůstává pozadu. V prostorách Expozice času jsme si pro vás připravili výstavu, která vás donutí zavzpomínat na časy minulé. A na co se můžete těšit? -Uvidíte plno zajímavých exponátů. U některých třeba ani na první pohled nepoznáte, k čemu tyto věci sloužily. -Celou atmosféru dotvoří pečlivý výběr starým fotografií, na kterých například uvidíte budovy, které již ve Šternberku nejsou. -Dále na vás bude čekat dobový obývací pokoj či kuchyň, kde si budete moci sednout, podívat se na staré zprávy v televizi či přečíst si staré noviny. -A aby toho nebylo málo, celou výstavou Vás provede příběh šternberské rodačky, který Vás donutí trochu popřemýšlet a zahrát si pro Vás připravenou hru.

Více

Den malých archeologů

Den plný aktivit pro rodiče s dětmi. Stanoviště pro děti, bohatý doprovodný program a občerstvení. Stanoviště pro malé archeology Aktivity inspirovaná prací archeologů a jejich nálezy. Zkoušení tkaní na pravěkém stavu a mnoho dalších aktivit. 10.00–17.00, v nízkoenergetickém domu a v okolí, poslední vstup na stanoviště v 16.00. Doprovodný program Krakonošův klobouk. Divadlo pro rodiče s dětmi11.00 a 13.30, sál v nízkoenergetickém domuPísničková, rodinná pohádka nás znovu přesvědčí o tom, že láska hory přenáší, překoná každé zlo a také všechny úklady. Divadelní soubor Osvětové besedy Velká Bystřice, z.s. Živá archeologie Během dne poprvé vyzkoušíme šachtovou pec na výrobu železa. Přijďte nám pomoci v průběhu dne připravovat dřevěné uhlí a drtit praženou železnou rudu, kterou budeme vkládat do šachtové pece. Kousek vedle v bronzařské výhni vyrobí archeolog Filip Šrámek dva bronzové odlitky stejnou cestou jako před 4000 lety. Použijeme k tomu hliněné pece, které vyrobili účastníci workshopů letos v květnu a červnu. Beseda o pravěkém tkaní s ukázkou vertikálního stavu10.30, učebna v nízkoenergetickém domu Dílna výroby pravěké keramiky. 10.30–15.30, učebna v nízkoenergetickém domu.Přijďte si vyrobit jednoduchou keramiku, jaku lidé vyráběli v pravěku. Své výrobky si můžete odnést, ale také je u nás můžete zanechat vysoušet. Pokud je u nás necháte zveme vás také na akci Uspávání hory (13.října), kdy budeme keramiku vypalovat v pravěké hliněné peci a pokud se podaří budete si ji moci odnést hotovou. První bronzový odlitek provede archeolog Filip Šrámek.12:00, u hliněných pecí Druhý bronzový odlitek14.30, u hliněných pecí Vybírání železa16.00, u hliněných pecíPokud s námi vydržíte do konce, budete moci sledovat jak kovář Jaroslav Němec otevírá pec, vybírá železný výtavek a hrubě ho opracovává. V případě špatného počasí se neuskuteční. Vstup zdarma díky podpoře projektu Živá archeologie Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí Ministra životního prostředí.

Více

Bystřické selské trhy

Místo
Zámecké náměstí, Velká Bystřice
Datum konání

Zelenina, ovoce, květiny, masné i mléčné produkty malých farem, regionální prodejci, zdravá výživa, různé pochutiny, burčák – to vše najdete na podzimních selských trzích. (do 12 hod.)Akce cyklu Hanácký rok v Bystřici.

Více

Festival zdravého životního stylu

Místo
Zámecké náměstí 81, 78353 Velká Bystřice
Datum konání

Zdravá výživa, vaření pro děti, výroba přírodní kosmetiky – ukázka výroby, ochutnávka jídel 8:00 – 10:00 Skutečně zdravá škola, www.skutecnezdravaskola.cz, příprava ukázkového jídla s možností ochutnávky, KD Nadační9:00 – 11:00 Barbora Charvátová (Praha) – www.mamavkuchyni.cz, přednáška, KD Nadační, účastnický poplatek 150 Kč/osobu9:00 – 11:00 Lucie Rosenbergová (Brno) – facebook Lucie mlíko nepije, přednáška s ochutnávkou jídel připravených bez mléčných výrobků, KD Nadační, účastnický poplatek 150 Kč/osobu9:00 – 11:00 Anna Pačevová (Olomouc), mygreenovi.cz, workshop Pickles a sladké nepečené svačinky, venkovní prostory před KD Nadační, účastnický poplatek 150 Kč/osobu, každý účastník si odnese skleničku s pickles a sladkou svačinku11:30 - 13:00 Barbora Charvátová (Praha) – workshop Vaření pro malé děti (a nejen pro ně), KD Nadační, účastnický poplatek 200 Kč/osobu11:30 - 13:00 Petra Ochmannová (Mrsklesy), workshop Výroba přírodní kosmetiky, KD Nadační, účastnický poplatek 150 Kč/osobu, každý účastník si vyrobí přírodní krém a mýdlo Na přednášky a workshopy se hlaste předem na mailu festivalvareni@velkabystrice.cznebo na tel. číslech 732 140 646 (Jaroslava Pechová) a 776 456 916 (Tereza Procházková).

Více

RYTÍŘI NA PLUMLOVĚ

Rádi bychom vás pozvali 28.- 30. 9. 2018 na Zámek PLUMLOV kde poběhne akce nesoucí název RYTÍŘI NA PLUMLOVĚ Každý den v 13:00 Proběhne bitva Po dobu celé akce Vás budou bavit Legendární skupina šermu Revertar Skupina historického šermu Lucius Potulní žoldáci s královské Olomouce Dragers Více info: http://www.plumlov-zamek.cz/index.php/cz-autem/687-28-30-9-2018-rytiri-na-plumlove

Více

Oslavy 100. výročí vzniku Československa

Místo
Zámecké náměstí, Velká Bystřice
Datum konání

Velká Bystřice si připomene kulaté jubileum naší republiky.Program oslav: 13:30 řazení průvodu u Kovárny14:00 odchod průvodu Jiráskova - Loučná, vlaková zastávka 14:22 – 14:32 příjezd parního vlaku na vlakovou zastávku, přivítání T.G. Masaryka, pokračování průvodu Loučná - Havlíčkova - 8. května 15:00 pomník TGM u základní školy - vzpomínková slavnost, tématická výstava výtvarnách prací žáků ZŠpokračování průvodu na Zámecké náměstí. KD Nadační: Výstava k oslavám 100. výročí založení Československa ve Velké Bystřici 16:15 amfiteátr: Železný Zekonsouběžně na náměstí: vystoupení žongléra, flašinetář, fotokoutek, prvorepubliková pošta, razítko, prodej zápalek prodej historických pohlednic města, kameloti, gastro stánky (velkobystřický pivní speciál HOBLA!+ jubilejní edice 130 ks 0,7l lahví a sběratelských krýglů) před IC: divadlo Babky Miládky (loutkové představení pro děti)17:00 před KD Nadační: koncert swingového orchestru New Street Band 18:30 ohňostroj v barvách trikolóry 19:00 KD Nadační: "Kabaret 100 - převážně (ne)vážně" – pásmo FS Haná 21:00 KD Nadační: Pianotéka Richarda Pogody Na oslavy můžete přijet PARNÍM VLAKEM vypraveným ve 14:00 hod. z hlavního nádraží v Olomouci. Prodej jízdenek na místě odjezdu vlaku.

Více

Svatomartinské slavnosti

Místo
Zámecké náměstí, Velká Bystřice
Datum konání

Prodej svatomartinských specialit a vín. Bohaté občerstvení včetně vyhlášených svatomartinských rohlíčků, které pro vás napečou obyvatelé Domu pokojného stáří sv. Anny. Komentovaná degustace svatomartinských vín. Výstavka žákovských prací s podzimní tematikou. Lampionový průvod s doprovodem ohňových žonglérů v čele se sv. Martinem na koni. Představení v amfiteátru. Ohňová show. Husí ZOO. Benefiční prodej pamětních skleniček.Akce cyklu Hanácký rok v Bystřici.

Více

Vánoční koledování s jarmarkem

Místo
8. května 67, 78353 Velká Bystřice
Datum konání

Tradiční dětský jarmark s vánočními drobnostmi, dobroty našich maminek a babiček k jídlu i pití, doprovodný program dětí ZŠ. Přijďte se před adventem vánočně naladit!Akce cyklu Hanácký rok v Bystřici.

Více
Předchozí 1

Počasí

Čtvrtek Jasno 30/15 °C
Pátek Zataženo 30/10 °C
Sobota Zataženo 18/10 °C
Neděle Oblačno 19/12 °C