16. 6. Zbyněk

Zítra: Adolf
Drobečková navigace

Úvod > O obci > Turistika a kultura v okolí

Turistika a kultura v okolí

 
Hrad Šternberk

7km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Hrad Šternberk je státní hrad. Nachází se ve stejnojmenném městě na Střední Moravě asi 15 km severně od města Olomouc v České republice . Historie Hrad Šternberk založil Zdes..

 
Fort II Radíkov

11km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Fort II Radíkov je unikátní dělostřelecká pevnost v České republice . Nachází se v Olomouckém kraji, u obce Radíkov . Ojedinělá dělostřelecká pevnost v Česku Fort II Radíkov po..

 
ZOO Olomouc

13km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

ZOO Olomouc se nachází 10 km od krajského města Olomouc na východě České republiky . Místo, kde zoo leží, se nazývá Svatý kopeček a nachází se tam bazilika Navštívení Panny Mar..

 
Ski areál Hlubočky

12km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Ski areál Hlubočky je lyžařský areál. Nachází se na rozhraní Nízkého Jeseníku a Oderských vrchů. Leží asi 10 km severovýchodně od města Olomouc v České republiky. Ski areál Hlubo..

 
Poutní bazilika Panny Mari..

13km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Poutní bazilika Panny Marie na Svatém Kopečku je významný poutní barokní kostel v České republice . Nachází se na Moravě, u Olomouce , na Svatém Kopečku, v areálu premonstrátskéh..

 
Hrad Sovinec

16km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Hrad Sovinec se nachází v nadmořské výšce 500/600 m.n.m., v Moravskoslezském kraji. Na Sovinecké vrchovině a okraji Nízkého Jeseníku. Nedaleko procházející historické stezky spoj..

 
Krytý bazén Uničov

21km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Krytý bazén Uničov je krytý plavecký areál. Nachází se ve městě Uničov cca 25 km severně od města Olomouc v České republice. Krytý bazén Uničov nabízí plavecký bazén o rozměrech ..

 
Klášter Hradisko

18km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Klášter Hradisko patří k nejstarším klášterům na Moravě, v České republice . Nachází se v Olomouci . Vojenská nemocnice Olomouc Klášter Hradisko byl založen v roce 1078 k poctě..

 
Lanové centrum PROUD Olomo..

19km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Lanové centrum PROUD Olomouc je venkovní areál s různými lanovými překážkami v České republice . Nachází se na Moravě, v Olomouci , na ulici U sportovní haly 2. Lanové centrum O..

 
Plavecký stadion Olomouc

19km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Plavecký stadion Olomouc je plavecký areál ve městě Olomouc v České republice . Areál disponuje vnitřním bazénem o velikosti 50 x 20 m a vnějším bazénem stejné velikosti. Dále j..

 
Skanzen Příkazy

22km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Skanzen Příkazy je vzácným dokladem lidového stavitelství na Hané, na Moravě, v Česku . Nachází se v obci Příkazy , v její části, která je vyhlášena vesnickou památkovou rezervac..

 
Solná jeskyně Solana

19km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Solná jeskyně Solana je jedinečné zařízení svého druhu v České republice . Nachází se na Moravě, v Olomouci , v ulici 8.května 519/11. Jedna z nejlepších solných jeskyní v Česku..

 
Olomouc

19km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

V Olomouci jsem žila na přelomu 60. a pak v 70. letech, v době svého mládí. Přes všechna negativa tehdejšího režimu to už tenkrát bylo město, které bylo útulné, ale mělo všechny ..

Rozhledna Velký Roudný
Rozhledna Velký Roudný

19km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Rozhledna Velký Roudný je dřevěná vyhlídková věž. Nachází se u obce Roudno nedaleko vodní nádrže Slezská Harta na Severní Moravě v České republice. Rozhledna Velký Roudný stojí n..

 Radnice Olomouc
Radnice Olomouc

20km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Radnice Olomouc je historická budova nacházející se na Horním náměstí krajského města Olomouc v České republice. Stavba radnice byla započata v roce 1378. Radnice Olomouc b..

Sloup Nejsvětější Trojice Olomouc
Sloup Nejsvětější Trojice ..

20km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Sloup Nejsvětější Trojice Olomouc je barokní sloup se sousoším. Nachází se na Horním náměstí v krajském městě Olomouc na východě České republiky. Byl postaven ke slávě Boží v ..

 
Fort XVII Křelov

21km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Pevnost Fort XVII Křelov je jednou z nejzachovalejších částí dochovaného obranného systému Olomouce. Nachází se v Česku , u Olomouce , v obci Křelov . Historie Pevnost Fort XVI..

Litovel
Litovel

24km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Litovel je starobylé město v Olomouckém kraji v České republice . Městu, které se nachází na úpatí Drahanské vrchoviny, se přezdívá Hanácké Benátky – řeka Morava se ve zdejším úd..

Botanická zahrada Olomouc
Botanická zahrada Olomouc

20km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Botanická zahrada Olomouc je osvětovým zařízením v České republice . Nachází se v Olomouckém kraji, v Olomouci , jihovýchodně od historického jádra města, pod středověkými a část..

Rešovské vodopády
Rešovské vodopády

21km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Rešovské vodopády leží na říčce Huntavě asi 1,5 km západně od vesnice Rešov . Přibližně 8km od města Rýmařov v pohoří Nízký Jeseník (Olomoucký kraj) , v České republice . Rešov..

Výstaviště Flora Olomouc
Výstaviště Flora Olomouc..

20km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Výstaviště Flora Olomouc jsou známé výstavní prostory v České republice . Nacházejí se na Moravě, v Olomouckém kraji, v Olomouci , ve Smetanových sadech. Historie Výstaviště Fl..

 
Sbírkové skleníky Olomouc..

20km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Sbírkové skleníky Olomouc patří k největším v České republice . Nacházejí se v Olomuckém kraji, ve městě Olomouc , ve Smetanových sadech a jsou součástí Výstaviště Flora Olomouc ..

Slezská Harta
Slezská Harta

20km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Slezská Harta je údolní nádrž v Česku . Jedná se o 9. největší přehradu v zemi. Nachází se v Moravskoslezském kraji, na řece Moravici, u osady Slezská Harta. O přehradě Slezská..

 
Letecké muzeum Olomouc

22km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Letecké muzeum Olomouc je věnováno civilnímu a vojenskému letectví Československa a České republiky. Nachází se v Česku , v Olomouci , v blízkosti letiště Olomouc-Neředín, které ..

Akvapark Olomouc
Akvapark Olomouc

23km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Akvapark Olomouc je nový relaxační a vodní areál ve městě Olomouc , v České republice . Komplex byl veřejnosti otevřen 1. 6. 2009. Nabízí příjemné prostředí pro strávení volnéh..

Maršálkův větrný mlýn
Maršálkův větrný mlýn..

25km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Maršálkův větrný mlýn se nachází na místě zvaném „Grunderb“ na hřebenu kopce, asi 600 m východně od obce Partutovice. Tato dřevěná stavba, jenž je technickou kulturní památkou by..

Mladečské jeskyně
Mladečské jeskyně

28km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Mladečské jeskyně se nachází na okraji obce Mladeč blízko města Litovel na severovýchodě České republiky. Jeskyně leží pod vápenovým vrchem Třesín. Mladečské jeskyně byly objeven..

Hrad Úsov
Hrad Úsov

29km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Hrad Úsov je historická památka, která se tyčí na kopci nad stejnojmennou obcí. Vesnice leží západně od Uničova a 20 km jižně od města Šumperk , v Olomouckém kraji, v České repu..

Arboretum Bílá Lhota
Arboretum Bílá Lhota

31km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Arboretum Bílá Lhota je krásný park v Česku . Nachází se na Moravě, v obci Bílá Lhota , u klasicistního zámečku Bílá Lhota. O arboretu v Bílé Lhotě První park vznikl v místech ..

Zámek Náměšť na Hané
Zámek Náměšť na Hané

29km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Zámek Náměšť na Hané se nachází v městečku Náměšť na Hané. Ten leží cca 15 km západně od města Olomouc a 15 km jižně od města Litovel. Zámek Náměšť na Hané nechal v roce 1766 vyb..

Bobová dráha Tošovice
Bobová dráha Tošovice

32km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Bobová dráha Tošovice je nadzemní trubková dráha. Nachází se v Česku , v obci Tošovice , v Heiparku Tošovice . Adrenalinový zážitek pro všechnyBobová dráha Tošovice byla pro ve..

 
Heipark Tošovice

32km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Heipark Tošovice je lyžařský areál. Nachází se v podhůří Oderských vrchů v Moravskoslezském kraji v České republice. Jedná se o raritu v České republice. Heipark Tošovice má tři ..

 
Lipník nad Bečvou

27km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Lipník nad Bečvou je starobylé město, které leží v samém srdci Moravské brány, v České republice . Město je od roku 1989 městskou památkovou rezervací, nachází se zde více než st..

Muzeum veteránů Slatinice
Muzeum veteránů Slatinice..

30km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Muzeum veteránů Slatinice je netradiční muzeum v České republice , které je věnováno historickým vozům převážně z 30. let 20. století. Nachází se v Olomouckém kraji, v lázeňské o..

 
Muzeum olomouckých tvarůžk..

34km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Muzeum olomouckých tvarůžků dokumentuje výrobní technologii a historii výroby tvarůžků. Nachází se v Česku , v Olomouckém kraji, v Lošticích , v ulici Palackého 4. Muzeum Pravýc..

 
Krytý bazén Mohelnice

34km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Krytý bazén Mohelnice je vnitřní plavecký areál. Nachází se ve městě Mohelnice 30 km severozápadně od města Olomouc v České republice . K dispozici je 25 m dlouhý bazén s 6 pl..

Ski areál Avalanche
Ski areál Avalanche

27km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Ski areál Avalanche se nachází v oblasti Hrubého Jeseníku na severovýchodě České republiky. Najdete jej mezi lyžařským střediskem Malá Morávka a Dolní Moravice. Ski areál Avalanc..

Hrad Rabštejn
Hrad Rabštejn

29km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Hrad Rabštejn je zřícenina hradu v Česku . Nachází se v Olomouckém kraji, nedaleko Šumperka , nad obcí Bedřichov . HistorieHrad Rabštejn byl postaven na přelomu 13. – 14. stolet..

 
Rodný dům Johanna Gregora ..

34km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Rodný dům Johanna Gregora Mendela, světově proslulého zakladatele genetiky, najdete v malebné vesničce Hynčice , v části obce Vražné mezi městy Odry a Nový Jičín na severu Mora..

Hrad Helfštýn
Hrad Helfštýn

30km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Hrad Helfštýn je jedním z největších hradů v České republice. Leží na zalesněném kopci nad Lipníkem nad Bečvou asi 30km jihovýchodně od krajského města Olomouc v České republic..

 
Hotel Akademie

8km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Hotel Akademie se nachází v rekreační oblasti Hrubá Voda, 20 km od Olomouce. Nabízí spoustu sportovních a wellness zařízení, internet zdarma a bezplatné parkoviště. Všechny eleg..

 
Hanacky Dvur

16km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Tento hotel sídlí v bývalém statku z roku 1854, který si dodnes uchoval svůj vesnický vzhled. Nabízí nekuřáckou restauraci s venkovní terasou a bezplatné Wi-Fi, stejně jako parko..

 
Penzion Morava

17km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Penzion Morava se nachází v centru Velké Bystřice, 15 minut autem od historického centra Olomouce. Nabízí funkčně zařízené pokoje a bezplatné Wi-Fi ve vstupní hale. Všechny poko..

 
Hotel Senimo

18km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Hotel Senimo se nachází v Olomouci vedle supermarketu, 15 minut chůze od centra města. Nabízí volný přístup k internetu a nepřetržitě monitorované parkoviště. Prostorná, nekuřác..

 
BEST Hotel Garni

19km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

BEST Hotel Garni se nachází hned vedle Androva stadionu a sportovního centra asi 500 metrů od historického středu Olomouce. Nabízí bezplatné parkování a bezplatné Wi-Fi připojení..

 
Hotel Palác

19km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Elegantní Hotel Palác se nachází v historickém centru Olomouce a v roce 2011 prošel rekonstrukcí. Tramvajová zastávka, odkud jezdí přímá linka na 1 km vzdálené vlakové nádraží, j..

 
Hotel V Ráji

19km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Tento menší 4hvězdičkový hotel se nachází pouhých 600 metrů od katedrály sv. Václava v Olomouci a nabízí klimatizované pokoje s výhledem do zahrady, satelitní TV a bezplatným Wi-..

 
Angelus Pension

19km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Pension Angelus sídlí v budově ze 16. století v historickém centru Olomouce. Nabízí pokoje s malebným výhledem na katedrálu sv. Václava, která je jen 70 metrů daleko. Pension je..

 
NH Olomouc Congress

19km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Hotel NH Olomouc Congress se nachází vedle Androva stadionu, asi 300 metrů od Starého Města. Nabízí nejmodernější fitness a wellness zařízení a bezplatné Wi-Fi. Všechny pokoje j..

 
Best Western Hotel Prachár..

20km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Best Western Hotel Prachárna se nachází v malebné oblasti na okraji Olomouce. Nabízí bezplatné Wi-Fi připojení k internetu a saunu. Všechny pokoje mají satelitní TV a posezení. ..

 
Hotel Arigone

19km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Tento 3hvězdičkový hotel se nachází v historickém centru Olomouce. Nabízí elegantní pokoje s parketovou podlahou a bezplatné připojení k internetu. Dvoupatrová restaurace je zaří..

 
Poets' Corner Hostel

19km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Tento živý hostel se nachází v historickém centru Olomouce a nabízí bezplatný Wi-Fi internet, společnou kuchyň a útulnou společenskou místnost. K dispozici je knihovna/možnost vý..

 
Penzion Na Hradě

19km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Nový penzion Na Hradě sídlí v historické budově v samém centru Olomouce, 100 metrů od sloupu Nejsvětější Trojice. Nabízí klimatizované pokoje s bezplatným připojením k internetu...

 
Hotel Trinity

20km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Hotel Trinity sídlí v rekonstruovaném historickém měšťanském domě ze 13. století v historickém centru Olomouce. Nabízí stylové pokoje a vynikající kuchyni. Hotel Trinity nabízí ..

 
Hotel Alley

20km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Hotel Alley se nachází v klidné olomoucké lokalitě v centru města, vedle parku. Nabízí klimatizované pokoje a volný vstup do hotelového wellness a fitness centra. Za pouhých 5 m..

 
Pension Kriva

20km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Penzion Křivá se nachází na klidném místě v historickém centru Olomouce. Nabízí pokoje s nábytkem z třešňového dřeva, satelitní TV a minibarem. K dispozici je bezplatné Wi-Fi př..

 
Ubytovna Marie

20km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Ubytovna Marie se nachází v centru moravského města Olomouc a nabízí pokoje vybavené moderním nábytkem, chladničkou, telefonem a pracovním stolem. Ubytovna Marie nabízí nepřetrž..

 
Flora

20km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Hotel Flora je moderní 10patrová budova v klidné části Olomouce, vedle městského parku a jen 10 minut chůze od historického centra. Poklidné noci můžete strávit v pěkně zařízený..

 
Pension Moravia

20km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Ubytování v rodinném pensionu blízko centra Olomouce, 5 min. chůze od výstaviště FLORA, 10 min. chůze od historického centra Olomouce. Odtud se využitím tramvajové nebo autobusov..

 
Apartmán Flora

21km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Nabízíme ubytování v soukromí apartmánu s koupelnou se sprchovým koutem, samostatnou toaletou a vybavenou kuchyní, Tv. Dovedeme ubytovat jak jednotlivce, tak skupiny až 5 osob. ..

Najít více zajímavostí »

Vložte zajímavosti v okolí na svůj web »

Fotografie z Panoramio jsou chráněny autorským zákonem

Počasí

Neděle Zataženo 21/15 °C
Pondělí Polojasno 25/14 °C
Úterý Jasno 31/16 °C
Středa Zataženo 26/20 °C